top of page

 

AKTUALITY

 

 

 

 

Stavebnice SEVA

BŘEZEN  2019

Společnost SEVA nám v měsíci březnu bezplatně zapůjčila úžasnou stavebnice Seva Box s 3 750 dílky. Stavebnici, která rozvíjí jemnou motoriku, konstrukční schopnosti a tvořivost, si děti budou moci užívat celý měsíc. 

Moc děkujeme společnosti SEVA za tuto mimořádnou nabídku.  

Hmatový chodník

DUBEN 2018

Koncem dubna proběhla na školní zahradě první jarní brigáda za pomocí rodičů. Účast byla téměř 100% a všem rodičům patří naše velké díky. Díky jejich ochotě máme před školkou opět krásný záhonek, děti mají novou dřevěnou podlahu ve venkovním přístěnku, máme nový dřevník a také nový hmatový chodník.

Motýlí zahrádka

DUBEN 2017

První dubnový týden nám do školky přišla zásilka z Velké Británie s pěti housenkami babočky bodlákové. Od této chvíle budeme s dětmi na vlastní oči sledovat jak nám budou housenky růst, postupně se zakuklí a poté transformují v překrásné motýli. Po vylíhnutí motýlů je pak budeme s dětmi několik dní krmit, pozorovat a pak je společně vypustíme do přírody. 

Zachránili jsme poštolku

ŘÍJEN 2016

Všimli jsme si malé poštolky, která seděla schoulená na prahu jednoho domku naproti naší školky. Zavolali jsme ochráncům zvířat, kteří nám poradili, abychom počkali 2 hodiny, jestli se náhodou poštolka nevzpamatuje a sama neuletí. Jelikož jsme ji po dvou hodinách našli stále na stejném místě, opět jsme zavolali na stanici, aby si pro poštolku přijeli. Mezitím jsme ji chytili do krabice a přikryli víkem, aby byla ve tmě a v klidu. Pán ze záchranné stanice nám řekl, že má poštolka zlomené křídlo, ale že se o ni postarají, aby mohla zase létat.

Před školkou nám vysadili květiny

ŘÍJEN 2016

Společně s výsadbou nové lipové aleje na ulici, kde sídlí naše školka, nám před školkou vysadili také krásné květiny, které nám budou dělat radost po celé léto a podzim. Na jaře nás prý překvapí na záhoncích vysazené cibuloviny. Tak už se s dětmi těšíme, jestli to budou tulipány, narcisky nebo jiné krásy.

Please reload

bottom of page