UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

 

                                  s účinností od 16.3.2020                                                                                              





Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí MČ Brno - Řečkovice v rámci preventivních opatření z důvodu šíření koronaviru se plošně uzavírají všechny mateřské školy v Řečkovicích a Mokré Hoře od 16.3.2020 do odvolání.

Vzhledem k tomu, že stravování odebíráme ze ZŠ Novoměstská, která také zásobuje mateřské školy ve výše zmíněných městských částech, od 16.3.2020 nebude jídelna ZŠ Novoměstská v provozu, tudíž od pondělí 16.3.2020 bude i naše školka uzavřena. Oficiální stanovisko zřizovatele MČ Brno-Ořešín Vám poskytnu po pondělním zasedání MČ  Brno - Ořešín, tedy po 16.3.2020.

Již jsem Vám posílala informace ohledně žádosti o ošetřovné, nicméně tiskopis naleznete zde.  Doporučený postup pro podání žádosti o ošetřovné naleznete zde.

Zde je odkaz na možnost vyplnění žádost o ošetřovné on-line https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám vše zvládnout ve zdraví.

Kolektiv MŠ

 

Rozhodnutí ÚMČ Brno - Ořešín

Oznámení Rady města Brna

O NÁS

 

"Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce."

 

                                                                                                    (Robert Fulghum)





Naše mateřská škola Oříšek Brno byla postavena v roce 2011 v městské části Brno Ořešín, která, ačkoliv je brněnskou městskou částí, si dosud uchovává venkovský ráz. Školka se nachází ve slepé ulici, v bezprostřední blízkosti lesa. Budova školky je kontejnerovou přízemní stavbou, ke které patří školní zahrada, která je vybavena ohništěm, dřevěnými herními prvky, zahradním nábytkem a dalším vybavením, které slouží dětem ke sportovním i relaxačním aktivitám.

 

Umístění školky v překrásném prostředí nabízí nespočetné možnosti procházek s ekologickým zaměřením do blízkého okolí, lesa, vycházkám ke koním, v průběhu roku mohou děti, kromě školní zahrady, také využívat místní dětská hřiště. Školka je jednotřídní s počtem 25 dětí.

Stravování je zajišťováno školní jídelnou při Základní škole Brno, Novoměstská 21. 

 

 

FILOSOFIE ŠKOLKY

 

Vzhledem k typu a umístění školky se profilujeme jako školka rodinného až venkovského typu, která se snaží vycházet vstříc nejen potřebám dětí, ale     i rodičů. Partnerské vztahy, jak s dětmi tak rodiči, jsou založeny na úctě, vzájemném porozumění a ochotě naslouchat. Během celého dne mají rodiče možnost se kdykoliv účastnit společných aktivit s dětmi. Filosofií naší školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, založené na úctě k sobě samým i ostatním, úctě k přírodě a péči a prevenci zdraví. Umístění mateřské školy v blízkosti nádherné přírody vybízí k ekologickým a výletním aktivitám, kdy se děti samotnými příklady z přírody učí vzájemné toleranci a přátelství. Snahou všech zaměstnanců školy je vytvořit takové podmínky, aby se dítě ve školce cítilo šťastné a spokojené.

Dodatek ke Směrnici o úplatě

 tel: +420 541 210 936   /   msorisekbrno@email.cz   /  Drozdí 2c, 621 00 Brno, Česká Republika

© 2015 MŠ Oříšek Brno, příspěvková organizace, vytvořeno ve spolupráci s Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now