top of page

 ADOPTOVALI JSME SI KAMARÁDKU Z INDIE

CLARIS JOYSI LOBO

Claris je hodné děvče, až bude velká, chce se stát učitelkou. Ráda tancuje. Má dva sourozence, oba rodiče a všichni chodí pravidelně na nedělní mše. Tatínek pracuje jako zemědělec, nemá ale pravidelný příjem. Maminka se doma stará o děti.

Rodina žije ve starém domě, který vyžaduje nutné opravy, vodu si nosí ze studny.

Žijí v odlehlé vesnici a musí chodit dva kilometry na autobus.

Please reload

Již druhým rokem jsme pořádali v naší školce vánoční jarmark, na kterém děti prodávaly své výrobky a výrobky svých rodičů. Za první výtěžek jsme dětem pořídili nové stavebnice a didaktické hračky a tak jsme přemýšleli, co uděláme nebo co pořídíme za výtěžek z druhého jarmarku. A jelikož suma, kterou jsme díky štědrým rodičům vybrali, byla docela vysoká, napadlo nás, že uděláme radost někomu dalšímu. Děti jsme seznámili s myšlenkou, že    i děti mohou pomáhat dětem a že některé děti nemají v životě možnost, aby mohly chodit do školy, učit se číst a psát a hrát si s ostatními dětmi. A že za peníze, které jsme na jarmarku vybrali, můžeme nějakému jinému dítěti právě my pomoci. Dětem se nápad zalíbil, a tak jsme se rozhodli adoptovat do školky kamaráda/kamarádku z dalekého světa. Volba padla na asijský kontinent a to konkrétně na Indii. Děti si kamaráda/kamarádku vybraly samy  z předvybraných dětí (ze dvou chlapců a dvou dívek), a to na základě jejich příběhů a demokratického hlasování. Vybraly si sedmiletou Claris. 

  A tady je její příběh:

DOSTALI JSME OD CLARIS PRVNÍ DOPIS

ve kterém píše . . .

Moji drazí kamarádi, 

Vaše oddaná Claris Vám píše tento dopis. Mám se dobře a doufám, že i Vy se máte dobře.

Studuji na škole Sv. Rity a pololetní zkoušky už mám za sebou a ze všech předmětů mám A+ (t.j. výbornou).

Můj tatínek se jmenuje Claudy Lobo, je dělníkem. Moje maminka se jmenuje Jacinta Lobo, je doma a stará se o nás všechny. 

Jméno mé sestřičky je Carol Jovita Lobo, chodí do 8.třídy a má druhá sestra, Crystal Jyothi Lobo chodí do 6. třídy. Všechny si rády společně hrajeme. V domku s námi žije i náš pejsek, kočička a máme také kravičku. Moc je mám ráda. Mé oblíbené zvíře je kůň a páv. Můj oblíbený předmět ve škole je angličtina. 

Please reload

Moc ráda tancuji a ráda se ve škole účastním tancování a sportovních aktivit. Získala jsem první místo za studium, první cenu za soutěž ve vyprávění příběhů a druhou cenu za módní soutěž. Také jsem vystupovala s tancem na dnech školy.

Teď tady máme zimu a já mám zimu ráda. Všichni se máme dobře. Moc Vám děkuji za Vaši pomoc při mém studiu. Moc mi to pomůže. Ať Vám Bůh dá zdraví a štěstí. Tímto bych ukončila svůj dopis.

Všem Vám přeji veselé Velikonoce.

Děkuji.  

                       Vaše milovaná Claris Joysi Lobo

Please reload

S dopisem jsme dostali i tento milý obrázek.

Please reload

Vánoční pozdrav od Claris

Drazí přátelé,

píše Vám Vaše oddaná Claris. Mám se dobře a doufám, že i Vy. Dostala jsem Váš dopis, školní fotografii, obrázky od dětí a omalovánky. Moc Vám děkuji. Jsem ráda, že Vás mohu všechny vidět na společné fotografii. Obrázky, které malovaly děti jsou moc pěkné. Moc Vám děkuji za Vaši lásku a modlitby. 

Tady teď máme zimu a je tu trochu chladno. Doma se máme všichni dobře. Já jsem teď ve druhé třídě a 13.října jsem oslavila sedmé narozeniny se svoji rodinou. Zúčastnila jsem se školní soutěže ve vyprávění příběhů a v recitování a vyhrála jsem první místo.

Please reload

V září jsme měli ve škole semestrální zkoušky a všechny jsem je zvládla na výbornou. Všichni doma měli moc velkou radost. Moje sestry se také učí dobře.

Doma máme pejska, který se jmenuje Tomy a kočičku, která nemá žádné jméno. V říjnu jsme měli prázdniny a moc jsem si je užila. Hrála jsme si se sestrami, ráda maluji obrázky. Moje oblíbené jídlo jsou placky z mouky zvané čapátí a kuře na kari.  Poslala jsem Vám svůj obrázek a doufám, že se Vám bude líbit. Moc Vám děkuji za Vaši pomoc při mých studiích.

Vaše milující Claris.

Přeji Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Please reload

Please reload

bottom of page